18 kórus mutatkozott be az Éneklő Ifjúságon

A Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetsége – KÓTA Ifjúsági és Zenepedagógiai Szakbizottsága 2018/19-es tanévben is meghirdette az „Éneklő Ifjúság” minősítéssel egybekötött hangversenysorozatát. Az Éneklő Ifjúság Békés megyének is évről évre hagyományosan rangos gyermek-ifjúsági amatőr művészeti eseménye, mely bemutatkozási és megmérettetési lehetőséget nyújt az általános és középiskolai kórusok számára, ezáltal biztosítva a megyei kórusmozgalom utánpótlását és fejlődését.


Kränzlein Énekegyüttes

A Csabagyöngye Kulturális Központ rendező szervezetként ezzel a közművelődési nagyrendezvényével is a közösségben végzett művészeti nevelés, az ifjúsági tehetséggondozás kóruszenei területét nemes ügyként kívánta felkarolni, gondozni.


Kodály Zoltán Gyermekkórus

A 2019. április 16-án a Csabagyöngyében megrendezett „Éneklő Ifjúság”eseményünk két hangversenyén 18 kórus mutatkozott be.
A zsűritagok személyében neves zenepedagógusokat köszönthettünk, akik sokéves tapasztalattal és példaértékű elkötelezettséggel működnek közre országszerte az Éneklő Ifjúság hangversenyein.


Premier Művészeti Fiúkórus

A KÓTA országosan egységes kvalifikációs szabályrendszerét követő találkozónkon az elhangzó műsorok alapján az énekkarok és karvezetőik „A” illetve „B” típusú bronz, ezüst, arany, illetve arany diplomával minősítést, valamint kiemelt egyéb elismeréseket szerezhettek.

Az értékelő szakmai zsűri tagjai: Jámbor Zsolt (Kecskemét), dr. Dohány Gabriella (Szeged), Almainé Szabó Gabriella (Szolnok).

EREDMÉNYEK

ELSŐ HANGVERSENY április 16. kedd, 10.00

Viharsarki Pengetősök
Csorvási Gulyás Mihály Általános Iskola
Karvezető: Biró László
„B” Arany

Kränzlein Énekegyüttes
Gyulai Implom József Általános Iskola
Karvezető: Garami Veronika
„A” Arany Diplomával és Országos Dicsérő Oklevél

Kicsinyek Kórusa
Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola Székhelyintézménye
Karvezető: Pörnekiné Csige Eleonóra
„A” Arany Diplomával

Fülemüle Kórus
Dobozi Általános Iskola
Karvezető: Kiss Rózsa
„B” Bronz

Kisboldogasszony Katolikus Általános Iskola Énekkara
Kisboldogasszony Katolikus Általános Iskola, Gádoros
Karvezető: Gera Gyöngyi
Eredményesen szerepelt

Hunyadi János Katolikus Általános Iskola Énekkara
Hunyadi János Katolikus Általános Iskola, Békésszentandrás
Orgonán kísér: Iváncsó Viola
Karvezető: Vitális Éva Klára
„B” Ezüst

Fülemüle Kamarakórus
Dobozi Általános Iskola
Karvezető: Kiss Rózsa
„B” Ezüst

Magvető Református Általános Iskola Énekkara
Magvető Református Általános Iskola, Gyula
Karvezető: László Olga
„B” Arany

Kodály Zoltán Gyermekkórus
Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola Székhelyintézménye
Karvezető: Pörneki Attila
„A” Arany Diplomával + Év Kórusa

Különdíjak:
Viharsarki Pengetősök – Legjobb népdalcsokor összeállításáért

Hunyadi János Katolikus Általános Iskola Énekkara – Egyházi népénekek hiteles tolmácsolásáért,
valamint Juhász Gergő szólóénekléséért

Kränzlein Énekegyüttes – Hegyes Nelli virtuóz zongorakíséretéért

MÁSODIK HANGVERSENY – ÁPRILIS 16. KEDD, kb. 14.10 ÓRA

Hangfestők
Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Békéscsaba
Karvezető: Illyés József
„B” Bronz

Békéscsabai Petőfi Utcai Általános Iskola Énekkara
Békéscsabai Petőfi Utcai Általános Iskola
Karvezető: Greksza Attila Istvánné
„B” Ezüst

Újkígyósi Lizikék
Újkígyósi Széchenyi István Általános Iskola
Karvezető: Zubán Károlyné
„B” Bronz

Békéscsabai Lencsési Általános Iskola Gyermekkara
Békéscsabai Lencsési Általános Iskola és AMI
Karvezető: Hajtmann Ildikó
„B” Arany

Békéscsabai Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium Gyermekkara
Békéscsabai Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium
Karvezetők: Siposné Matuska Klára, Tóthné Mucsi Margit
„A” Arany

Trefort Ágoston Fiúkórus
BSZC Trefort Ágoston Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma
Karvezető: László Olga
Nem kért minősítést, eredményesen szerepelt

Andrássy Kamarakórus
Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium
Karvezető: Somogyvári Csilla
„B” Ezüst

Széchenyi Kórus
BSZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakgimnáziuma és Kollégiuma
Karvezető: Aradi Zsolt
Nem kért minősítést, eredményesen szerepelt

Premier Művészeti Fiúkórus
Premier Művészeti Szakgimnázium és AMI
Karvezető: Tóth Olga
„A” Arany Diplomával és Országos Dicsérő Oklevél

Különdíjak:

Békéscsabai Petőfi Utcai Általános Iskola Énekkara – Legjobb összeállítású népdalcsokor

Békéscsabai Lencsési Általános Iskola Gyermekkara – A bemutatott művek magas színvonalú megvalósításáért

Premier Művészeti Fiúkórus – Bagdi Zoltán művészi színvonalú szólóénekléséért